trava111     Будь-яка будівля побудована з колод природної вологості, в процесі висихання, дає посадку, тому до експлуатації зруб повинен вистоятися від 6 місяців до 1 року. Але дах необхідно змонтувати якомога скоріше щоб забезпечити рівномірне і щільне прилягання колод зрубу.

     Зведення даху зрубу досить складний і трудомісткий процес. Конструкція даху для зрубів має свої особливості, пов’язані насамперед з усадкою зрубу. В процесі усадки фронтона будинку після будівництва змінюється кут нахилу даху. Конструкція повинна включати в себе спеціальні методи та елементи. Така конструкція називається плаваючою. Важливим фактором при будівництві зрубів має вага даху.    


     Трав’яний дах – традиційний для Норвегії спосіб гармонійного поєднання з навколишнім середовищем. Озеленення даху вигідне не тільки з екологічної, але і з економічної точки зору. Саме дах з трав’яним покриттям сприяє збереженню тепло -, енергоресурсів, дозволяє значно зменшити температурні коливання в житлі, покращити звукоізоляцію приміщення.     Компресія на стіни зрубу повинна складати не менше 100 кг на 1м2 площі зрубу.
В зрубах по норвезькій і канадській технологіях фронтони робляться рубані як і стіни, в які врубуються слеги (горизонтальна кругла колода), що робить конструкцію даху дуже міцною. Така конструкція дає можливість використовувати в якості покриття натуральну черепицю, сланець або ж землю.

     Будинок або баня з лафета та ще й з дахом на якому росте трава та кущі виглядають дуже стильно, модно, вишукано і неповторно.


При влаштуванні трав’яного даху потрібно правильно розрахувати кут нахилу, щоб не допустити можливість сповзання землі.

layers

Якщо у Господаря є можливість забезпечити свій дах постійним доглядом, можна віддати перевагу культурному газону. Якщо ж такої можливості немає — краще вибір зробити на користь дикоростучих трав. Також можна висадити кущі, які добре переносять посуху.

vkinci

Вверх