Особливість будівництва дерев’яних будинків по канадській технології полягає в тому, що для цього ми використовуємо круглу колоду, з якої знімається тільки кора і при цьому зберігається верхній найміцніший шар колоди, який захищає від дії навколишнього середовища.

     Колоди з’єднуються хрест на хрест в кутах та перерубах між собою за допомогою замка канадського типу з «затесами», який нагадує норвезький.

1-zrub2-zrub

 

 

 

 

 

 

 

 

За рахунок наявності «затесів» (ще їх називають щоками) на верхній частині нижньої колоди чашка має форму трапеції. В процесі усушки і усадки зрубу переруб заклинюється, а всі елементи зрубу дуже щільно прилягають один до одного, що дозволяє зберегти тепло та мають красивий, естетичний вид.

     Особливістю канадської технології також є наявність потайного шипа (курдюка) в замку, що запобігає прониканню холодного повітря в середину приміщення.

1

 

 

 

 

 

 

 

 

     Розмітку ми проводимо за допомогою спеціальних теслярських циркулів, що дозволяє не тільки щільно підігнати колоди але і зберегти їх природні лінії без зняття заболоні (зовнішнього просмоленого шару деревного стовбура, забезпечує довгий термін служби зрубу товщиною близько 30-50мм), що, по поширеній, але досить спірній думці, забезпечує довгий термін служби зрубу.

     Для зрубів по канадській технології використовуємо круглі колоди з карпатської смереки діаметром від 20см до 40см і більше.

12

Вверх